Контакти

Опис кімнати зі складним планом. Проект будинку: повний комплект креслень з описом та рекомендаціями. Робота з репродукцією

Цілі:

  1. вчити писати твір-опис приміщення;
  2. формувати вміння правильно будувати речення, використовуючи необхідну лексику; відпрацьовувати навички правильного вживання дієслів, прислівників в описі приміщення; формувати вміння будувати висловлювання у певній композиційній формі; розвивати спостережливість, мовлення учнів, творчі можливості, розширювати словниковий запас;
  3. прищеплювати любов до ємного, змістовного, красивого слова, виховувати естетичні почуття.

Обладнання:запис на дошці опорних слів для твору, репродукції картин, «Російська мова» 6клас Е. І. Нікітіної.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

2. Повідомлення теми та цілей уроку.

Сьогодні ми вчимося писати твір-опис приміщення. Тема твору: "Моя кімната".

3. Підготовка до написання твору.

1. Слово вчителя.

У 5 класі ми навчилися з вами писати твір-опис предмета і твір-опис тварини, а сьогодні будемо вчитися писати твір-опис приміщення.

2. Робота з репродукцією.

Подивіться, будь ласка, на картину М. Фіногенової «Світлий день». Дайте відповідь на мої запитання:

Що зображено на картині?

Що знаходиться у центрі кімнати? Що поряд?

Чи є у кімнаті вікна? Скільки їх?

Чи є на вікнах фіранки? Якого вони кольору?

Якого кольору підлога?

Що ще ви можете сказати про господиню цієї кімнати?

3. Розмова з питань.

А у вас є своя кімната чи ваші речі знаходяться у прохідній кімнаті?

Яка ваша кімната (велика, світла, затишна)?

Які меблі знаходяться у вашій кімнаті? Як вона розташована?

Що ще знаходиться у вашій кімнаті (календарі, книги, сувеніри)?

4. Слово вчителя.

А тепер поговоримо, як описувати приміщення. Існує кілька варіантів: по-перше, опис приміщення – вказівка ​​переліку ознак цього приміщення та предметів, що знаходяться в ньому. Наприклад: невелика світла кімнатаз одним, але широким вікном. Письмовий стіл. Два стільця. Диван-ліжко. Книжкова полиця. Карта півкулі.

По-друге, перелік предметів, що у приміщенні, може супроводжуватися вказівкою з їхньої местоположение. Наприклад: маленька світла кімната з одним, але широким вікном. Перед ним – письмовий стіл, поруч – два стільці. Зліва – диван-ліжко; праворуч, у кутку, - книжкова полиця; на стіні – карта півкуль.

По-третє, кожен предмет можна назвати, а й описати. Наприклад: праворуч, у кутку, - книжкова полиця. Більшу частину її займають підручники для 6 класу та книги про великих музикантів світу. Тут же – «Дитячий альбом» та «Пори року» П. І. Чайковського, збірки пісень, журнал «Костер».

Загалом, цей вид опису будується за схемою:

Де? (Місце) - що? (Предмет, розташований на цьому місці).

Але іноді, якщо потрібно звернути увагу на стан приміщення (на те, що в кімнаті порядок і кожна річ займає своє місце, або, навпаки, показати, що в приміщенні панує повний безлад і все лежить не там, де треба, то послідовність слів у реченнях змінюється: спочатку називається предмет (що?), потім місце (де?).

5. Виконання упр. 97.

Загальний виглядкімнати, предмети, що у ній, - усе це характеризує господаря кімнати: його захоплення, інтереси, почуття смаку.

Послухайте текст. Як ви вважаєте, хто господар цієї кімнати? Чим він захоплюється? Обґрунтуйте свою відповідь.

Велика світла кімната. Біля вікна – креслярська дошка із прикріпленим до неї листком ватману. Забита книжками полку, портрет Бетховена. У кутку Пов'язані ременями лижі.

6. Робота з пам'яткою.

Для успішного написання твору згадаємо пам'ятку, яка відома вам із 5 класу.

Пам'ятка: "Як працювати над твором".

  • Конкретизуйте тему та визначте основну думку твору.
  • Підберіть потрібний матеріал.
  • Визначте, який тип мови (розповідь, опис, міркування) буде основним у вашому творі.
  • Подумайте про особливості стилю твору (художній, офіційно-діловий).
  • Складіть план.
  • Напишіть чернетку твору, потім після перевірки та виправлень перепишіть її.

7. Словникова робота.

  • Орфографічна.
    - Подивіться та запам'ятайте написання опорних слів, записаних на дошці. Запишіть їх у зошит.
    Біля неї, неподалік, поблизу, за кілька кроків, тут, поряд з ним, з-під чогось, праворуч, ліворуч, праворуч, неподалік, навпроти, посеред, посередині, з одного боку; знаходиться, розташовується; диван-ліжко, шафа, софа, ламінат, паркет, палас.
  • Пунктуаційна.
    - Поясніть розміщення розділових знаків у наступних реченнях, записаних на дошці.
    Перед вікном знаходиться письмовий стіл, поруч – два стільці. Зліва – диван-ліжко; праворуч, у кутку, - книжкова полиця; на стіні – карта півкуль.

8. Упорядкування плану.

Будь-який твір-опис пишеться за планом.

  1. Загальне враження.
  2. Опис деталей.
  3. Ваше ставлення до описуваного.

А тепер складемо з вами план написання-опису «Моя кімната».

  1. Простора світла кімната.
  2. Інтер'єр кімнати:
    • письмовий стіл;
    • книжкова шафа;
    • диван-ліжко;
    • м'який сірий палас.
  3. Моя улюблена кімната.

9. Читання твору-зразка.

Моя кімната (твір-опис).

Я дуже люблю свій будинок і особливо свою кімнату. Вона простора, світла і дуже затишна.

Від великого вікназ ніжно-блакитними тюлевими фіранками світло падає на мій письмовий стіл, на якому знаходяться стаканчик з олівцями та фломастерами, фотографія у старовинній рамці, кілька зошитів. Стіл великий, масивний, з безліччю різних ящиків та відділів, в яких знаходиться все необхідне мені: підручники, посібники, канцелярські принади, фотоальбом, який я переглядаю, коли мені сумно. За письмовим столом – роблю уроки. Я намагаюся, щоб він завжди виглядав охайно. Біля столу – стілець.

У лівому кутку кімнати стоїть книжкова шафа, на полицях якої акуратно складені книги. У нас хороша бібліотека, де зібрані найцікавіші твори: фантастика, детективи, класична та пригодницька література. Серед цих книг дуже багато моїх коханих, які я перечитувала вже багато разів.

Праворуч, біля стіни, стоїть шафа. Навпаки – диван-ліжко, застелений блакитно-білим покривалом із вишитими на ньому темно-синіми квітами.

На стінах різноманітні плакати, календарі. На підлозі лежить м'який сірий палас, на якому я люблю сидіти, підібгавши під себе ноги.

Тепер ви уявляєте, як виглядає моя улюблена кімната. Приходьте до мене в гості та побачите, як у мене чисто та затишно.

4. Підсумок уроку.

Сподіваюся, ви зрозуміли, як писати твір-опис кімнати та успішно впораєтеся з цим завданням.

5. Домашнє завдання.

Написання твору "Моя кімната".

Твір «Моя кімната».

У мене є своя кімната. Вона простора, майже квадратної форми. Коли я входжу до цієї кімнати, то в очі одразу впадає велике металопластикове вікно. Воно виходить у двір. На підвіконні стоять у горщиках квіти. Мені подобається зимовими вечорами милуватися їхньою зеленню. У кімнаті світло-зелені шпалери та зелені штори на вікні. Стеля висока білого кольору. До нього прикріплено невелику яскраву люстру з трьома плафонами. У кімнаті сучасні меблісвітлих тонів. Праворуч від дверей довгий комп'ютерний стілта стілець. На столі комп'ютер, мої підручники, шкільні зошити. Праворуч від дверей висока меблева стіна. У ній зберігається постільна білизна, мої речі. На полицях стоять книги, фотоальбоми, сувеніри. Уздовж стіни розташовується широка світло-зелена софа. Підлога в моїй кімнаті покрита ламінатом. Він світло-коричневий відтінок. На ньому лежить маленький пухнастий килимок. Мені подобається на ньому іноді посидіти та погортати журнали. Моя кімната світла та затишна. Мені подобається в ній і відпочивати, і навчати уроки, і проводити вільний час із подружками.

Юля Карпець, 6 клас.

Кожна людина в житті має мати своє місце. Можливо, коли ми навчаємось у школі, про місце у цьому світі думати рано. Але розповісти про свою кімнату - саме час. Недарма кажуть, що кімната відбиває внутрішній світ людини, тому твір-опис своєї кімнати – популярна тема для домашнього завдання.

Як описати приміщення?

Щоб твір-опис своєї кімнати був вичерпним, розберемося в тому, як правильно це зробити.

По-перше, потрібно перерахувати ознаки приміщення та предметів, які в ньому знаходяться. Наприклад: велика кімната, маленьке вікно. Письмовий стіл. Крісло. Ліжко. ТБ. Шафа.

По-друге, вкажіть розташування предметів, що знаходяться в кімнаті. Наприклад: велика кімната, в якій панує напівтемрява через маленького вікна. В тій частині, де більше світла, стоїть стіл, напроти нього розташувалося ліжко, а між ними крісло. Телевізор знаходиться в темному кутку, біля нього притулилася шафа.

По-третє, предмети можна як «розмістити», а й описати. Наприклад: високий стелаж ділить кімнату навпіл. Його полиці ще наполовину порожні, але ті книги, що стоять тут, ні з чим не можна порівняти скарби.

Можна зробити висновок, що твір-опис своєї кімнати будується за простим принципом: пишемо, де і що стоїть.

План твору

Якщо вибудовувати твір-опис своєї кімнати, спираючись лише на цей принцип, то оповідь стане схожою на звичайний перелік предметів. Щоб цього не сталося, обов'язково напишіть план роботи.

Отже, твір «Опис кімнати». План можна накреслити такий:

  1. Вступ. Дайте характеристику всьому приміщенню. Можна використовувати не тільки слова "велика" або "маленька", але й епітети "затишна", "тиха", "рідна", "похмура" тощо.
  2. Обстановка у кімнаті. Опишіть предмети: скільки їх і де вони коштують.
  3. Висновки. Висновок твору можна зробити напрочуд простим: написати, що зазвичай ми робимо у своїй кімнаті, подобається вона нам чи ні.

Твір-опис приміщення «Моя кімната». Приклад

Іноді мені здається, що у моїй кімнаті існує маленький маленький світ. Тут я проводжу більшу частину вільного часу. Кімната досить велика, але трохи темна через відсутність ще одного вікна. Моя кімната поділена на дві половини книжковим стелажем. З одного боку від нього стоїть письмовий стіл із кріслом. Навпроти них розташувалося ліжко. З іншого боку, від книжкових полиць, у самому кутку, знаходиться телевізор. Впритул до нього стоїть шафа. Трохи ближче до стелажу на стіні висить велике дзеркало, навпроти якого стоїть м'яке та глибоке крісло. У ньому я люблю сидіти довгими вечорами, читати книги чи дивитись цікаві фільми. А ще у моїй кімнаті все наповнено новими спогадами, тут приховано безліч моїх планів, ідей та надій. Мені подобається моя кімната, адже тут тихо, затишно та комфортно.

Твір-опис своєї кімнати доводиться писати не раз і не два за час навчання у школі. Пам'ятайте, що у творі-описі приміщення можна не просто перерахувати предмети, а й пофантазувати. Наприклад, написати, що ваша кімната – ваш світ, який не хочеться покидати. А можна зазирнути в майбутнє і помріяти про те, як ця кімната зміниться, або повернутися в минуле та розповісти про те, якою вона була. Ідей для твору безліч!

Урок розвитку мови у 6 класі.

Твір-опис "Моя улюблена кімната".

Цілі:

вчити писати твір-опис приміщення;

формувати вміння правильно будувати речення, використовуючи необхідну лексику; відпрацьовувати навички правильного вживання дієслів, прислівників в описі приміщення; формувати вміння будувати висловлювання у певній композиційній формі; розвивати спостережливість, мовлення учнів, творчі можливості, розширювати словниковий запас;

прищеплювати любов до ємного, змістовного, красивого слова, виховувати естетичні почуття.

Обладнання: запис на дошці опорних слів для твору, репродукції картин, «Русская речь» 6клас Е. І. Нікітіної.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

2. Повідомлення теми та цілей уроку.

Сьогодні ми вчимося писати твір-опис приміщення. Тема твору: "Моя кімната".

3. Підготовка до написання твору.

1. Слово вчителя.

У 5 класі ми навчилися з вами писати твір-опис предмета і твір-опис тварини, а сьогодні будемо вчитися писати твір-опис приміщення.

2. Робота з репродукцією.

Подивіться, будь ласка, на картину М. Фіногенової «Світлий день». Дайте відповідь на мої запитання:

Що зображено на картині?

Що знаходиться у центрі кімнати? Що поряд?

Чи є у кімнаті вікна? Скільки їх?

Чи є на вікнах фіранки? Якого вони кольору?

Якого кольору підлога?

Що ще ви можете сказати про господиню цієї кімнати?

3. Розмова з питань.

А у вас є своя кімната чи ваші речі знаходяться у прохідній кімнаті?

Яка ваша кімната (велика, світла, затишна)?

Які меблі знаходяться у вашій кімнаті? Як вона розташована?

Що ще знаходиться у вашій кімнаті (календарі, книги, сувеніри)?

4. Слово вчителя.

А тепер поговоримо, як описувати приміщення. Існує кілька варіантів: по-перше, опис приміщення – вказівка ​​переліку ознак цього приміщення та предметів, що знаходяться в ньому. Наприклад: маленька світла кімната з одним, але широким вікном. Письмовий стіл. Два стільця. Диван-ліжко. Книжкова полиця. Карта півкулі.

По-друге, перелік предметів, що у приміщенні, може супроводжуватися вказівкою з їхньої местоположение. Наприклад: маленька світла кімната з одним, але широким вікном. Перед ним – письмовий стіл, поруч – два стільці. Зліва – диван-ліжко; праворуч, у кутку, - книжкова полиця; на стіні – карта півкуль.

По-третє, кожен предмет можна назвати, а й описати. Наприклад: праворуч, у кутку, - книжкова полиця. Більшу частину її займають підручники для 6 класу та книги про великих музикантів світу. Тут же – «Дитячий альбом» та «Пори року»

П. І. Чайковського, збірки пісень, журнал «Вогнище».

Загалом, цей вид опису будується за схемою:

Де? (Місце) - що? (Предмет, розташований на цьому місці).

Але іноді, якщо потрібно звернути увагу на стан приміщення (на те, що в кімнаті порядок і кожна річ займає своє місце, або, навпаки, показати, що в приміщенні панує повний безлад і все лежить не там, де треба, то послідовність слів у реченнях змінюється: спочатку називається предмет (що?), потім місце (де?).

5. Виконання упр. 97.

Загальний вигляд кімнати, предмети, що у ній, - усе це характеризує господаря кімнати: його захоплення, інтереси, почуття смаку.

Послухайте текст. Як ви вважаєте, хто господар цієї кімнати? Чим він захоплюється? Обґрунтуйте свою відповідь.

Велика світла кімната. Біля вікна – креслярська дошка із прикріпленим до неї листком ватману. Забита книжками полку, портрет Бетховена. У кутку Пов'язані ременями лижі.

6. Робота з пам'яткою.

Для успішного написання твору згадаємо пам'ятку, яка відома вам із 5 класу.

Пам'ятка: "Як працювати над твором".

Конкретизуйте тему та визначте основну думку твору.

Підберіть потрібний матеріал.

Визначте, який тип мови (розповідь, опис, міркування) буде основним у вашому творі.

Подумайте про особливості стилю твору (художній, офіційно-діловий).

Складіть план.

Напишіть чернетку твору, потім після перевірки та виправлень перепишіть її.

7. Словникова робота.

Орфографічна.
- Подивіться та запам'ятайте написання опорних слів, записаних на дошці. Запишіть їх у зошит.
Біля неї, неподалік, поблизу, за кілька кроків, тут, поряд з ним, з-під чогось, праворуч, ліворуч, праворуч, неподалік, навпроти, посеред, посередині, з одного боку; знаходиться, розташовується; диван-ліжко, шафа, софа, ламінат, паркет, палас.

Пунктуаційна.
- Поясніть розміщення розділових знаків у наступних реченнях, записаних на дошці.
Перед вікном знаходиться письмовий стіл, поруч – два стільці. Зліва – диван-ліжко; праворуч, у кутку, - книжкова полиця; на стіні – карта півкуль.

8. Упорядкування плану.

Будь-який твір-опис пишеться за планом.

Загальне враження.

Опис деталей.

Ваше ставлення до описуваного.

- А тепер складемо з вами план написання-опису «Моя кімната».

Простора світла кімната.

Інтер'єр кімнати:

письмовий стіл;

книжкова шафа;

диван-ліжко;

м'який сірий палас.

Моя улюблена кімната.

9. Читання твору-зразка.

Моя кімната (твір-опис).

Я дуже люблю свій будинок і особливо свою кімнату. Вона простора, світла і дуже затишна.

Від великого вікна з ніжно-блакитними тюлевими фіранками світло падає на мій письмовий стіл, на якому знаходяться склянку з олівцями та фломастерами, фотографія у старовинній рамці, кілька зошитів. Стіл великий, масивний, з безліччю різних ящиків та відділів, у яких перебуває все необхідне мені: підручники, посібники, канцелярське приладдя, фотоальбом, який я переглядаю, коли мені сумно. За письмовим столом – роблю уроки. Я намагаюся, щоб він завжди виглядав охайно. Біля столу – стілець.

У лівому кутку кімнати стоїть книжкова шафа, на полицях якої акуратно складені книги. У нас хороша бібліотека, де зібрані найцікавіші твори: фантастика, детективи, класична та пригодницька література. Серед цих книг дуже багато моїх коханих, які я перечитувала вже багато разів.

Праворуч, біля стіни, стоїть шафа. Навпаки – диван-ліжко, застелений блакитно-білим покривалом із вишитими на ньому темно-синіми квітами.

На стінах різноманітні плакати, календарі. На підлозі лежить м'який сірий палас, на якому я люблю сидіти, підібгавши під себе ноги.

Тепер ви уявляєте, як виглядає моя улюблена кімната. Приходьте до мене в гості та побачите, як у мене чисто та затишно.

10. Підсумок уроку.

Сподіваюся, ви зрозуміли, як писати твір-опис кімнати та успішно впораєтеся з цим завданням.

11. Домашнє завдання.

Написання твору "Моя кімната".

Я живу з батьками у двокімнатної квартирина 7 поверсі. У мене є окрема кімната. Раніше я жила в кімнаті із сестрою, але вона вийшла заміж і переїхала жити до чоловіка. Тепер у кімнаті живу сама, і мені це дуже подобається. Я можу розставити меблі, як мені заманеться. Скласти речі, де мені зручно. І ніхто не заперечуватиме.

Моя кімната є квадратною. У ній знаходиться шафа біля стіни, де лежать мої речі та висять сукні. Навпаки, біля вікна є письмовий стіл, на якому я роблю уроки. На ньому стоїть комп'ютер, на якому я граю. Іноді за столом я читаю, бо мама лається, коли я читаю, лежачи на ліжку. Каже, що так поставу зіпсую і очі сядуть. А на столі стоїть настільна лампа, яка добре висвітлює.

З боків від столу стоять два ліжка. Одна моя, а друга сестри. Зараз я на неї скидаю речі, коли приходжу зі школи.

Кімната невелика, але мені дуже подобається. Коли ясне небо, зранку сюди зазирає сонце і будить мене своїми променями. Особливо це приємно навесні, коли ще співають птахи під вікном. За вікном видно все подвір'я. Тому іноді я просто спостерігаю, що там відбувається. Як по телевізору.

На стіні над своїм ліжком висять постери співаків та гуртів, які я слухаю. І ще маленька картина, яка мені дуже подобається. Там намальований захід сонця на морі і корабель, що спливає в далечінь. Іноді я дивлюся на неї, і мені хочеться сісти на нього і спливти, щоб побачити нові землі і познайомитися з новими людьми. Я мрію, що коли виросту, зароблю багато грошей, і подорожуватиму.

До мене у гості часто приходять подруги. І тоді ми сідаємо по ліжках та мріємо разом. Хто куди хоче, хто в Австралію, хто в Париж... А ми слухаємо музику і нам здається, що ми вже пливемо назустріч пригодам.

Я дуже люблю свою кімнату. Я тут відпочиваю, читаю, роблю уроки і ховаюся від батьків, якщо мене за щось лаяли.

Моя кімната (від імені хлопчика)

Як же я люблю свою світлу простору кімнатку. Моя кімната знаходиться під самим дахом нашого будинку, на мансардному поверсі. Не можу передати, наскільки там затишно та приємно перебувати. У моїй кімнатці є три невеликі вікна, з гарними ажурними фіранками, вони виходять у наш гарний сад.

Влітку приємно проводити час, спостерігаючи у віконце як цвітуть квіти і граються на свіжому повітрі наші собаки. Взимку можна спостерігати незвичайну картину, засніжений сад і біле пухнасте снігове покривало стежки. До мене часто після школи приходять друзі, і ми граємо, іграшок у мене багато, особливо люблю колекцію своїх машинок.

Стіни в моїй кімнаті теплого відтінку, на підлозі м'який пухнастий килим, а на стелі зоряне небо.
Є у мене також спортивний куточок, там розташована шведська стінка, мотузкові сходи, турнік, з татом вечорами, після того як зроблено домашнє завданнями проводимо там. Папа каже, що до спорту треба привчатися з дитинства, щоб бути міцним та здоровим хлопчиком.

У навчальній частині моєї кімнати стоїть письмовий стіл, за столом я роблю уроки, мама мені допомагає та перевіряє зроблені мною помилки. На стіні закріплено багато книжкових полиць. Ще на моєму столі є комп'ютер, у стаканчику стоять ручки, олівці та фломастери, люблю малювати своїми різнокольоровими фломастерами.

Свої малюнки я вішаю на стіни, ще на стінах висять постери з улюбленими акторами та виконавцями.

З раннього дитинства мене привчили любити свою кімнату, утримувати її гаразд і дбати про свої іграшки. Я люблю погуляти з хлопчиками та дівчатами на вулиці, але мені завжди приємно повертатися до своєї кімнатки та проводити в ній час.

Твір №3: Опис кімнати від імені дівчинки, 6 клас

План

  • стіл - робоче місце
  • килим
  • книги
  • ліжко

Кімната

Моя кімната має середні розміри. Не маленька, де не розгорнешся, але й не величезна, в якій порожньо і незатишно. Велике та єдине вікно у моїй кімнаті знаходиться ліворуч від входу. Моє ліжко праворуч, письмовий стіл посередині великої стіни. Я люблю дивитися зі свого вікна на місто, яке знаходиться далеко внизу, вікно це так само мій провідник у світ зірок ночами. У мене є невеликий телескоп і в безхмарні ночі я довго дивлюся на зірки, сузір'я і планети.

Стіл – робоче місце

Ось мій письмовий стіл. Це моя робоча територія, за цим столом я роблю уроки, пишу реферати, він для серйозних занять, не для ігор та мрій.

Килим

Помріяти я люблю на підлозі, на пухнастому килимі, це моє улюблене місце для фантазій про різні далекі країни та подорожі. На килимі стоїть величезний глобус, яким я подумки здійснюю подорожі, прокладаю маршрути і незмінно повертаюся до свого улюбленого міста до тата і мами.

Книжки

Є в моїй кімнаті маленька бібліотека. Вона складається з трьох полиць, які я потихеньку заповнюю книгами. У моїй бібліотеці багато вже прочитаних мною книг, які я залишила, як добрі спогади, про пригоди, які я пережив на сторінках. Поряд з полицями з книгами стоїть велике та м'яке крісло, В якому я люблю читати вечорами, включивши невеликий нічник, у вигляді кошеня, мамин подарунок.

Ліжко

Моє ліжко середніх розмірів, але м'яке та зручне, На ньому я відпочиваю після занять та тренувань з плавання, сплю до обіду у вихідні дні, і просто валяюся на канікулах. На стелі, прямо над ліжком, ночами спалахує зоряне небо, при вимкненому світлі зірки майже до ранку мерехтять своїм таємничим світлом. Я часто засинаю, дивлячись на сузір'я на стелі і мені сняться космічні сни.

Кімната моя світла та затишна. Це найкраще місцев квартирі, так думає і моя кішка, яка любить перебувати в моїй кімнаті довго, і навіть засинати зі мною.

Ось така моя кімната – мій світ, моя територія, де я почуваюся вільно та легко.

Твір №3: Моя кімната від імені хлопчика, 6 клас

План

  • Місце відпочинку
  • Слідкую за порядком
  • Іграшки
  • Малюнки та спорт

Місце відпочинку

Моя кімната – це місце, де я можу відпочити після уроків, побути один. У ній затишно та спокійно. Тут ми любимо проводити час із друзями, граємо у настільні ігри. Дивимося улюблені фільми, слухаємо музику.

Коли ми з татом хочемо поговорити про щось секретне, чоловіче, то просто йдемо в мою кімнату. Ні мама, ні сестричка у цей час нас не турбують. Так заведено у нашій сім'ї. Хоча іншим часом сестричка просто любить забратися на моє ліжко з ногами і просто посидіти.

Зараз я навчаюсь у шостому класі. І в моїй кімнаті багато чого змінилося. Але я пам'ятаю її зі шпалерами у вигляді машинок. Кімнату великої не назвеш, але все одно місця нам із друзями у ній вистачає. Іноді у нас залишається ночувати мій двоюрідний брат. І тоді ми з татом ставимо для нього розкладачку біля вікна.

Слідкую за порядком

За порядком у своїй кімнаті я стежу самостійно: можу не тільки пропилососити, а й протерти пил та вимити підлогу. Рік тому ми з батьками робили ремонт: шпалери та нові меблі я вибирав із ними у магазинах. Оформили все у моєму улюбленому морському стилі.

Ми часто з батьком та мамою їздимо у поїздки. Зазвичай привозимо їх на згадку якісь сувеніри. Коли повертаємось додому, я намагаюся всі привезені пам'ятні речі розставити на книжкових полицях у своїй кімнаті. Так ними може милуватися моя сім'я та гості.

Іграшки

Ще мені трохи шкода розлучатися з дитячими іграшками. Тому ми з мамою домовилися, що я теж стежитиму, щоб усі мої машинки і роботи стояли акуратно. Поки що мені це вдається. Я вважаю, що навчившись наводити лад у своїй кімнаті, дитина, коли стане дорослою, також стежитиме за порядком та чистотою у всьому будинку.

Малюнки та спорт

Ще я займаюся у художній школі. І на стінах розвішую свої найулюбленіші та вдалі роботи. Ще одне моє захоплення – це спорт. Тож тато спеціально встановив у кімнаті спортивний комплекс.

Добре, коли кожна дитина має свою кімнату. Тоді можна нікому не заважаючи займатися своїми справами.

4. Твір 6 клас

Для багатьох дітей межа мрій – це велика кімната, де можна помістити половину замку. Але, на жаль, моя кімната зовсім не така. Вона має невеликі розміри, але в дитинстві здавалася зовсім безмежною. Незважаючи на її маленький розмір, у ній я почуваюся комфортно, тому що змогла вмістити все, що необхідно для своєї творчості та польоту думок.

Багато дівчат дуже люблять рожевий колірАле, мабуть, я була не такою як усі і захоплювалася темними тонами. Для того, щоб моє життя не було одноманітним при виборі шпалер, я відмовилася від монотонного забарвлення, але моя мама думала зовсім по-іншому. Але незважаючи на наші протиріччя підсумок порадував нас обох. Одна стіна була оформлена у витончену галявину з трояндами та це була моя маленька перемога.

З дитинства я віддавала перевагу класиці та строгості, це й позначилося на всіх сферах мого життя, навіть на кімнаті. Все має поєднуватися один з одним, робоча зонаокремо від зони відпочинку. І в цьому, мабуть, величезний плюс. Я завжди можу знайти в ній те, що мені треба, навіть у шафі сукні висять так, щоб зимою я не одягла літню сукню і навпаки. У дрібницях вся радість і багато хто цього не розуміє, а мені від цього тільки краще, тому що я можу радіти, дивлячись на звичайний горщик для квітіву якому росте домашній клен.

А комп'ютерний стіл я поставила поруч із вікном. Вранці, дивлячись у нього, не бачиш нічого, але як тільки настає ніч, моє місто починає загорятися яскравими фарбами, а ще можна відкрити вікно. Вітер, що дме з нього, надає сили на творчість. І начебто все як завжди, нічого не змінюється. Але якщо пофантазувати, то моя кімната – великий замок, а під ліжком живуть жахливі чудовиська і якщо звісити ногу, то вони обов'язково схоплять її. Начебто дитяча фантазія, але, вже подорослішавши, все одно боїшся звисати ноги.

6 клас. 2 та 5 класи. Улюблена кімната. З планом

Декілька цікавих творів

  • Аналіз оповідання Кусака Андрєєва 7 клас

    Розповідь є складовоюлітературної збірки письменника під назвою «Книга оповідань та віршів» і вперше публікується на початку ХХ століття.

  • Смішний і сумний в оповіданнях Чехова твір

    Знаменитий російський письменник Чехов Антон Павлович вже дуже і дуже давно вважається одним із визнаних майстрів вітчизняної літератури, які здатні поєднати у своїх творах м'який ліризм, людське кохання та прихильність

  • Сенс назви, назви роману Батьки та діти Тургенєва твір

    Взаємини різних поколінь є однією з вічних проблем, яку намагаються вирішити психологи та журналісти, письменники та критики, художники та композитори. У романі Івана Сергійовича Тургенєва «Батьки та діти» ця тема звучить уже в самій його назві

  • Кого можна назвати доброю людиною? Підсумковий твір

    Кожен із нас починає пізнавати світ і знайомитися з поняттями добро та зло з раннього дитинства. Все подальше життя людини складається так чи інакше виходячи з того, який шлях він вибрав

  • Твір по картині Перші глядачі Сиромятникова для 6 класу (опис)

    Картина О.В. Сиром'ятникової «Перші глядачі» залита сонячним світлом. Тут є елементи відразу кількох жанрів: портрет двох цікавих хлопчиків, чудовий пейзаж за вікном, побутовий жанр – обстановка кімнати. Усі вони гармонують між собою

Будівництво навіть самого маленького будиночкапочинається із проектування. Підготовлений на папері проект дозволить спланувати площу будівлі, кількість кімнат, вікон та дверей, а також прорахувати вартість робіт та кількість необхідних матеріалів.

Збираючись будувати будинок, можна звернутися за допомогою до спеціалізованих компаній замовити проект, вибрати відповідний з числа готових або самостійно розробити план нового житла.

Створювати проект будинку своїми руками раціональніше тоді, коли всі будівельні роботипланується виконувати без сторонньої допомоги.

Перший етап – планування

Перша стадія розробки проекту передбачає загальне планування майбутнього будинку, його розмірів, призначення, наявності гаража чи інших додаткових споруд, а також географічних особливостей ділянки, наявності або відсутності системи каналізації та водопостачання.

Другий етап – ескізи

На другому етапі всі умови і бажання враховуються і збираються в якусь модель будинку з певною кількістю поверхів і кімнат.

Ескізний проект має характер начерку і зображує майбутнє будівлі з різних боків: фасаду, збоку, ззаду та в розрізі (поперечному та поздовжньому).

Тут же наводиться перелік матеріалів, що використовуються, а також відзначаються особливості конструкції будинку: вид покрівлі, товщина стін і перекриттів.

Перед тим, як приступити до власного проекту будинку, краще уважно вивчити фото готових планів, щоб отримати ідеї та досвід.

Третій етап – робочий план

Робочий варіант проекту є керівництвом для будівельної бригади та передбачає повний описвсіх передбачених робіт з будівництва будинку: архітектурних, конструктивних, інженерно-технічних та дизайнерських.

В проекті архітектурного типунамічаються і промальовуються розташування всіх приміщень, їх площа, наявність балконів або терас, розмірність вікон і дверей, ухил даху, товщина стін.

Важливо! Засклення та оздоблення балконів можна замовити за низькими цінами на сайті viploggias.ru. « Сучасний балкон» - Це компанія з багаторічним досвідом.

Конструктивний тип проекту передбачає детальний розгляд кожного елемента будинку від фундаменту, стін та перекриттів до димаря, сходів та крокв. Наприклад, прикладається повне розшифрування характеристик до вікон, де відзначається ширина профілю, тип накладки, кількість шарів склопакета, наявність підвіконня.

Інженерно-технічне проектування спрямовано складання докладного планувиконання робіт з налагодження каналізації, водопостачання, вентиляції, опалення, електропроводки, системи заземлення та охорони.

Дизайн-проект вносить останні корективи в будівництво будинку. На даній стадії остаточно визначаються колірною гамоюфасаду, стін, покрівлі та внутрішньої обробкиприміщення.

Проект будинку з бруса

Найчастіше як основний матеріал для будівництва вибирається економічне, міцне і довговічне дерево.

Однак проект приватного будинку з бруса вимагає дотримання деяких умов:

  • Якщо для будівництва необхідні бруси більше 6 м, то буде потрібно додаткове утеплення стиків колод;
  • Стики розміщуються у шаховому порядку;
  • Число кутів має бути парним;
  • Особливу увагу необхідно приділити грамотному розподілу навантаження;
  • Зроблені з колод перегородки розміщуються тільки над несучими стінамиабо на додаткових стовпах.

Проект цегляного будинку

Проект будинку з цегли повинен обов'язково включати оцінку фінансових можливостей, так як цей тип будівлі відрізняється дорожнечею і необхідністю створення міцного і витратного фундаменту.

Зверніть увагу!

При будівництві цегляних будинків слід враховувати й інші особливості матеріалу: використання глиняної цегли на нижніх поверхах, подвійна гідроізоляція у ванній кімнаті, армування стіни для більшої міцності, суворе дотримання горизонтальності кладки, викладання вікон та дверних прорізівіз чвертю.

Проект із терасою

Правильна та грамотна прибудова до будинку тераси також потребує окремого проекту. При його складанні необхідно врахувати її пристрій, розташування, ступінь відкритості, форму та наявність сходинок.

Найчастіше тераса розміщується біля однієї зі стін будинку або окольцовує всю споруду, рідше встановлюється окремо від житлового будинку або примикає до басейну.

Як і в проекті будинку, у плані тераси обов'язково вказуються площа, розміри, матеріали, маса конструкції та тип фундаменту.

Як виконати проект будинку власноруч?

Необхідно запастись папером, лінійкою та олівцем та постаратися детально зобразити свій майбутній будинок.

Орієнтирами та помічниками стануть розміщені в інтернеті готові типові проекти, доповнивши та розширивши які можна отримати ідеальний план нової будівлі.

Зверніть увагу!

Фото проекту вдома своїми руками

Зверніть увагу!

Сподобалась стаття? Поділіться їй